Dlaczego foteliki obrotowe są lepsze niż zwykłe?

Dlaczego foteliki obrotowe są lepsze niż zwykłe?

Na początku gdy dziecko jest jeszcze małe rodzice nie mają zazwyczaj problemów z wkładaniem go do fotelika samochodowego problem pojawia się gdy dziecko dorasta, zwiększa się wtedy jego waga co może być poważnym utrudnieniem dla mam, które są zmuszone podnosić dziecko i prawidłowo umiejscawiać je w foteliku, każde powtórzenie tej czynności nadwyręża plecy i w najgorszym wypadku może powodować niechciane dolegliwości w przyszłości.

Problemy z wkładaniem dziecka do fotelika

Z wiekiem dziecka zwiększa się także jego frustracja z każdego podnoszenia, wkładania i zapinania w foteliku, ponieważ dzieci zazwyczaj nie lubią tego elementu podróży. Jako eksperci ds. fotelików dziecięcych niejednokrotnie słyszymy od klientów następujące pytanie ” Jak ułatwić proces wkładania dziecka do fotelika? ” – Nasza odpowiedź wygląda zazwyczaj tak samo, rekomendujemy zakup fotelika obrotowego, który posiada kilka bardzo ważnych funkcji, które odróżniają go od standardowego fotelika.

*** Szczegółowe porównanie najlepszych modeli fotelików obrotowych – LINK ***

Pierwszą i najistotniejszą funkcją jak sama nazwa wskazuje jest oczywiście możliwość obracania, która całkowicie rozwiązuje problem braku miejsca w samochodzie podczas zapinania dziecka w foteliku. Umieszczanie dziecka w foteliku obrotowym jest dużo łatwiejsze ponieważ można po prostu obrócić fotelik w stronę drzwi i dzięki temu zyskuje się mnóstwo miejsca i cała czynność staje się bardzo łatwa nawet dla starszej osoby.

Ostatnią bardzo ważną funkcją jest oczywiście możliwość montażu fotelika tyłem do kierunku jazdy, co jak pokazało mnóstwo testów zderzeniowych jest dla małego dziecka dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem niż jazda przodem do kierunku jazdy.

 

Najważniejsze zalety fotelików obrotowych:

-Łatwość w wkładaniu i wyjmowaniu dziecka z fotelika

-Zapinanie pasów dziecka staje się dużo łatwiejsze

-Możliwość montażu fotelika tyłem do kierunku jazdy

Często słyszymy od naszych klientów głosy obawy typu “Co jeśli fotelik sam obróci się podczas jazdy?” – Oczywiście od razu uspokajamy klientów ponieważ foteliki obrotowe zostały wyposażone w takie mechanizmy, które chronią przed takimi wypadkami.

Zastanawiasz się jak dopasować fotelik samochodowy do wieku lub wzrostu dziecka? Szukasz opinii lub recenzji na temat danego modelu fotelika obrotowego?

Zapraszamy Cię do specjalnej grupy eksperckiej na facebooku na której pomagamy klientom w wyborze odpowiedniego fotelika, po prostu dołącz do grupy i zadaj swoje pytanie a na pewno otrzymasz od nas profesjonalną odpowiedź.

Link do grupy na Facebooku: www.facebook.com/groups/1416202398445437

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *