Foteliki tyłem RWF – jakie i gdzie kupić?

Czym jest RWF? To pytanie dla miłośnika bezpiecznej jazdy dziecka w samochodzie nie stanowi żadnego problemu. Tym, którzy z RWF-ami mają styczność od niedawna wyjaśniamy, że to super bezpieczny system przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy w samochodzie. Dzięki sprzyjającej modzie na jeżdżenie tyłem, coraz więcej producentów wchodzi na rynek ze swoimi fotelikami RWF.

RWF, a przepisy.

RWF-em możesz jeździć do osiągnięcia 4 roku życia dziecka. Nie ma w Polsce jednak takiego obowiązku. Jedynie przewożenie noworodków w nosidełkach 0-13 kg obligatoryjnie jest nakazane tyłem do kierunku jazdy. Po wyrośnięciu z pierwszego fotela, rodzic może przewozić dziecko przodem do kierunku jazdy.
Uwaga! Nie można wozić dziecka tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu z poduszką powietrzną.

Rekomendowani producenci foteli RWF

Foteliki RWF najczęściej są produkowane w przedziale wagowym 0-18 kg i służą dziecku do ok. 4 roku życia. Coraz więcej fotelików RWF konstruowanych jest zgodnie z najnowszymi standardami homologacyjnymi UE I-Size. Foteliki tyłem do kierunku jazdy dzielimy na klasyczne fotele RWF, montowane tylko tyłem do kierunku jazdy oraz fotele obrotowe montowane na bazie rotacyjnej 360 stopni dzięki której rodzic jest w stanie skierować fotelik zarówno przodem, jak i tyłem do jazdy. Najepsi producenci RWF-ów do których zaliczamy Recaro, Cybex, Takata, Klippan w testach zderzeniowych nie schodzą poniżej 4 gwiazdek. Propozycji fotelików jest znacznie więcej. Ceny fotelików RWF wahają się od 800 do 2700 zł. Najtańsze modele RWF w Internecie znajdziecie pod adresem sklepu
FOTELIKI RWF – www.foteliki-rwf.pl

Najciekawsze propozycje RWF na rynku

Takata Midi – fotelik RWF, cena 2599 zł*

Recaro Zero.1 – fotelik RWF, cena 2599 zł*

Klippan Kiss 2 Plus, cena 1499 zł*

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *